У банківському секторі не радять українцям переводити в євро інші валюти – зокрема, долари. При чому навіть попри те, що останнім часом євровалюта продемонструвала суттєве зростання – з початку літа вона здорожчала на понад 2 грн (1 червня офіційний курс складав 46,8 грн, 14 липня діє курс 48,84 грн). Фахівці впевнені: фундаментальних причин для суттєвих курсових коливань немає.

Як розповів OBOZ.UA віце-президент Асоціації українських банків, голова правління Глобус банку Сергій Мамедов, усі можливі зміни матимуть ситуативний характер. І в липні курс євро “найімовірніше, утримуватиметься в діапазоні 46,5-50 грн“. Тобто, продовження істотного зростання, вважає банкір, не відбудеться.

“Основні резервні валюти продовжують виконувати роль стабілізаторів світової економіки, не показуючи ознак глибокої девальвації. Саме тому я б не радив громадянам необдумані емоційні кроки, як, наприклад, скуповування євро або переведення заощаджень з долара в євро”, – розповів Мамедов.

Він пояснив: євровалюта орієнтується на світові тенденції. Відповідно, курс євро в Україні значною мірою визначається не внутрішніми факторами.

Водночас, зазначив Мамедов, співвідношення долар/євро слугує барометром міжнародної напруги. Таким чином, резюмував він, саме від геополітики залежатиме як зміцнення/послаблення євро щодо долара, так і курс валюти в Україні.

Чи перейде Україна на євро

Водночас, за словами заступника голови Нацбанку Сергія Ніколайчука, найближчим часом Україна не відмовлятиметься від гривні заради переходу на євро. За його словами:

  • Це дуже далека перспектива.
  • Адже тільки оцінка готовності та необхідності такого переходу буде здійснюватися через 10-15 років.

Разом з тим, наголосив Ніколайчук, питання зміни курсоутворюючої валюти – з долара на євро – наразі перебуває лише на стадії вивчення. Відповідно, очікувати на зміну курсоутворюючої валюти в найближчі терміни не слід.

Як повідомляв OBOZ.UA, зі свого боку, у МВФ раніше заявили, що вступ до Євросоюзу передбачає перехід на євро. Відповідно, Україна повинна адаптувати свою правову систему до європейської.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *