У вівторок, 8 липня, Європейський парламент схвалив поступове впровадження нової системи в’їзду-виїзду (EES) на зовнішніх кордонах Європейського Союзу. Вона реєструватиме перетин зовнішнього кордону громадянами країн, що не є членами ЄС, для короткострокового перебування на території Союзу.

Про це повідомили в пресслужбі Європарламенту. Депутати дали остаточне зелене світло поступовому впровадженню системи EES 572 голосами “за”. 42 проголосували “проти” і 67 утрималися.

Це відкриває шлях до початку розгортання EES восени цього року. Запуск системи триватиме протягом 180 днів, щоб дати можливість країнам ЄС підготуватися.

Що зміниться

Після запуску система EES реєструватиме дані, включаючи ім’я, тип проїзного документа, час і місце в’їзду і виїзду, а також біометричні дані, такі як фото обличчя і відбитки пальців, громадян третіх країн, які в’їжджають і виїжджають з Шенгенської зони за короткостроковими візами або користуються безвізовим режимом.

Останнє стосується й українців, які мають біометричні закордонні паспорти. Нагадаємо, що громадяни України можуть перебувати в ЄС до 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. Це правило діє для поїздок з туристичною, діловою метою або в сімейних справах.

Мета нововведення – підвищити безпеку, пришвидшити процес прикордонного контролю та зменшити черги.

Систему запровадять поступово

Ідея поступового впровадження протягом 180 днів полягає в тому, щоб уникнути одночасного запуску в усіх країнах, адже це може поставити під загрозу систему. Протягом періоду впровадження запуск може бути тимчасово призупинений, якщо час очікування ставатиме занадто довгим або виникатимуть технічні проблеми.

Згідно з узгодженим графіком, 10% перетинів мають бути зареєстровані в системі на 30-й день, 35% – на 90-й день. На 170-й день мають бути зареєстровані всі перетини.

“Система включає в себе резервні заходи на випадок виникнення проблем з централізованим розгортанням системи. Вибір щодо поступового розгортання є добровільним, що означає, що країни ЄС можуть запровадити систему одразу, якщо захочуть”, – сказано в повідомленні.

Що буде далі

Раніше, 19 травня, Європарламент і Рада ЄС погодили фінальну редакцію закону, що запроваджує нововведення. Тепер закон має офіційно схвалити Рада ЄС, його опублікують в Офіційному журналі ЄС, і на третій день після публікації він набере чинності.

Протягом 30 днів після цього розроблять централізований план розгортання системи, і протягом 60 днів від тієї ж дати кожна країна розробить власний національний план. Коли саме запускати відлік 180 днів розгортання системи, визначить Єврокомісія.

“Ми працювали з максимальною швидкістю, щоб гарантувати, що громадяни незабаром зможуть скористатися перевагами підвищеної безпеки кордонів, оскільки в’їзди та виїзди будуть систематично реєструватися в електронному вигляді, а також зменшаться черги для тих, чиї документи в порядку. Тепер справа за країнами – членами ЄС та Європейською комісією, які мають завершити підготовку і якнайшвидше розпочати 180-денне впровадження”, – сказала євродепутатка від Бельгії Ассіта Канко.

Система в’їзду-виїзду (EES) є однією з сумісних баз даних ЄС для управління кордонами та безпеки. Після того, як вона буде повністю введена в експлуатацію, фізичний штамп у паспорті буде замінений записами в EES, які будуть доступні для ознайомлення в режимі реального часу для інших країн – членів Шенгенської зони.

Як повідомляв OBOZ.UA, в Україні 8 липня відновили пропуск через “Дзвінкове – Лонья” (українсько-угорський кордон). Пропускати через пункт припинили вранці через необхідність ліквідувати наслідки масштабної негоди.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *