В ЄС заявили, що створять екстрені запаси критично важливих мінералів та комплектів для ремонту кабелів, оскільки зростає занепокоєння щодо вразливості до нападів. Держави-члени повинні координувати резервні постачання продовольства, ліків і навіть ядерного палива, заявив виконавчий орган ЄС.

Про це йдеться в публікації Financial Times. “ЄС стикається з дедалі складнішим ландшафтом ризиків, що характеризується зростанням геополітичної напруженості, включаючи конфлікти, зростаючий вплив зміни клімату, погіршення стану навколишнього середовища, а також гібридні та кіберзагрози”, – йдеться у проєкті документа Європейської комісії, що викладає стратегію накопичення запасів, з яким ознайомилася Financial Times.

Це також прискорить роботу над запасами на рівні ЄС таких предметів, як модулі для ремонту кабелів, “щоб забезпечити швидке відновлення після перебоїв в енергетичних або оптичних кабелях”, та таких товарів, як рідкісноземельні елементи та постійні магніти, які мають вирішальне значення для енергетичних та оборонних систем.

Кілька випадків потенційного саботажу підводних кабелів зв’язку та газопроводів в останні роки викликали занепокоєння щодо вразливості критичної інфраструктури. Ця стратегія є частиною ширших зусиль ЄС щодо покращення безпеки та стійкості блоку з 27 країн. Минулого місяця генерал Карстен Бройер, начальник оборони Німеччини, попередив, що Росія може напасти на державу-члена ЄС протягом наступних чотирьох років.

ЄС також більш вразливий до наслідків зміни клімату, ніж багато інших регіонів, оскільки він нагрівається вдвічі швидше, ніж в середньому по світу. Лісові пожежі на Криті змусили 5000 людей евакуюватися з острова цього тижня. У звіті, замовленому ЄС у жовтні, колишній президент Фінляндії Саулі Нійністьо заявив, що безпеку слід вважати “суспільним благом”, і закликав до готовності до дій.

Щодо створення запасів, він сказав, що Брюссель повинен “визначити цілі для забезпечення мінімальних рівнів готовності в різних кризових сценаріях, зокрема у разі збройної агресії або масштабного порушення глобальних ланцюгів поставок”. У березні ЄС також порадив домогосподарствам запасатися необхідними речами, щоб пережити щонайменше 72 години кризи.

Блок вже має парк пожежних літаків та гелікоптерів, літак медичної евакуації та такі предмети, як польові шпиталі та критично важливі медичні засоби, у 22 країнах ЄС у рамках своїх зусиль з реагування на стихійні лиха. Але комісія заявила, що створить “мережу запасів” для покращення координації між країнами ЄС. У документі йдеться про “обмежене спільне розуміння того, які товари першої необхідності необхідні для готовності до криз на тлі швидкозмінного ландшафту ризиків”.

Як вже повідомляв OBOZ.UA, до кінця чинного року в межах Угоди про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі діють квоти, розраховані за формулою “7/12”. Тобто вони пропорційно розподілені до періоду з червня до грудня (тобто 7 з 12 місяців року), що відповідає терміну дії нинішнього регламенту.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *