Президент США Дональд Трамп регулярно робить заяви щодо України, які викликають бурхливі дискусії. Позиція американського президента щодо України формується під впливом кількох ключових чинників – політичних, ідеологічних, геополітичних та особистих.

Загалом позиція Трампа щодо України неоднозначна, мінлива і сильно політизована. Такої думки дотримується чат-бот ChatGPT з генеративним штучним інтелектом, розроблений компанією OpenAI.

Америка понад усе

Штучний інтелект зазначає, що Трамп орієнтується на внутрішньополітичний розрахунок і здійснює свою діяльність, відштовхуючись від принципу “Америка понад усе”. Багато його виборців скептично ставляться до великих витрат на закордонні конфлікти.

Частина представників Республіканської партії, особливо в нижній палаті Конгресу, вимагає прозорості та обмеження витрат на допомогу Україні. Тому Трамп часто озвучує подібні ідеї, щоб зміцнити підтримку цієї бази.

Крім того, ШІ не виключає популістський наратив у риториці Трампа. Президент Сполучених Штатів може критикувати “війни інших країн”, щоб виглядати захисником простих американців.

Особисте ставлення до Путіна і Росії

Під час першої президентської каденції Трамп неодноразово висловлював захоплення “сильним лідерством” російського диктатора Володимира Путіна. При цьому він намагався уникати жорсткої критики Росії.

Трамп регулярно згадував, що завжди добре ладнав із Путіним у минулому, але поточна ситуація його дуже засмутила. На початку липня 2025 року, після телефонної розмови з Путіним, Трамп висловив своє розчарування і невдоволення.

Конфронтація з Джо Байденом

У 2019 році Трампа звинуватили в тиску на президента України Володимира Зеленського з метою отримати компромат на Джо Байдена. Чат-бот ChatGPT вважає, що це теж вплинуло на його обережність у темі України.

Штучний інтелект зазначає, що Байден активно підтримує Україну, тому Трамп може автоматично займати протилежну позицію, щоб показати себе альтернативою.

Геополітичний підхід – ізоляціонізм

Трамп уникає підтримки довгострокових конфліктів, навіть якщо це суперечить союзницьким зобов’язанням. Загалом американський президент намагається зайняти позицію, яка менше залучала б США до збройних конфліктів.

Крім того, ChatGPT зазначає, що нинішня зовнішня політика Білого дому сфокусована на азійському кейсі. Трамп вважає основним викликом не Росію, а Китай, тому може вважати війну в Україні другорядною.

Прагнення “швидкого миру”

Трамп заявляв, що зупинив би війну за 24 години, мовляв, “домовився б із Путіним і Зеленським”. Це свідчить про його схильність до непрозорих угод та індивідуального дипломатичного стилю.

Загалом ШІ дійшов висновку, що позиція Трампа щодо України неоднозначна, мінлива і сильно політизована. Вона формується не тільки з огляду на міжнародну безпеку, але значною мірою через призму особистих інтересів, суперництва з Байденом і прагнення утримати політичну базу.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон буде й надалі надавати Україні військову допомогу. Переважно йдеться про озброєння, необхідне для оборони.

Як повідомляв OBOZ.UA, телефонна розмова Дональда Трампа і російського диктатора Володимира Путіна відбулася 3 липня. Дзвінок тривав майже годину. За цей час очільник Кремля сказав, що Москва не проти переговорів, однак “домагатиметься всіх цілей СВО”.

Пізніше Трамп визнав, що “не домігся жодного прогресу” і “дуже розчарований”. За його словами, глава РФ “не виглядає людиною, яка хоче закінчити цю війну”.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *