Лідери країн Карибського басейну підтримали петицію Ямайки до короля Великої Британії Чарльза III про виплату репарацій за рабство в XVI-XIX століттях. Регіон готується активізувати зусилля щодо забезпечення справедливості за рабство.

Про це заявив прем’єр-міністр Ямайки Ендрю Голнесс. Виступаючи на саміті лідерів Карибського співтовариства (КАРІКОМ), блоку з 20 держав-членів та асоційованих членів, Голнесс заявив, що Ямайка заручилася “широкою підтримкою” своєї петиції королю, передає The Guardian.

“Я радий повідомити, що Ямайка отримала широку підтримку петиції королю Чарльзу III, як главі держави Ямайки, з проханням про винесення офіційного рішення Таємної ради щодо того, чи було поневолення африканців в Атлантиці законним відповідно до загального права”, – сказав він.

Ідея, висунута кабінетом міністрів і комісією з репарацій Ямайки, полягає в тому, щоб звернутися до Таємної ради з проханням винести рішення і визначити, чи були рабство і примусове перевезення рабів-африканців на Ямайку та інші території законними, а також чи були вони злочином і злочином проти людяності, і чи зобов’язана Велика Британія надати Ямайці компенсацію за рабство і його довгострокові наслідки.

Протягом багатовікової трансатлантичної работоргівлі понад 12,5 мільйона африканців було викрадено та насильно вивезено до Америки, включно з Ямайкою, де їх продали в рабство.

Голнесс  заявив, що петиція стала сміливим кроком на шляху до справедливості. Він додав, що це “переломний момент для КАРІКОМ і всього світового руху за репаративне правосуддя”.

За його словами, у разі задоволення петиції “Сполучене Королівство має юридичне зобов’язання виплатити Ямайці та її народу компенсацію за заподіяну шкоду”.

Міністрерка культури Ямайки Олівія Грейндж сказала, що петиція “матиме далекосяжні наслідки для зусиль з отримання компенсації”. Вона наголосила, що країни працюють разом: “Різні країни ухвалюватимуть рішення про те, яких заходів їм слід вжити. Але головне в тому, що всі вони підтримують нашу позицію. Для мене це головна заява – ми працюємо разом у цьому напрямку”, – додала міністерка.

Прем’єр-міністр Сент-Вінсента і Гренадін Ральф Гонсалвес, один із засновників руху за репарації КАРІКОМ, також заявив, що боротьбу не можна зупиняти.

“У Карибському регіоні у нас є особливе першорядне завдання, головна відповідальність – виплатити компенсацію за геноцид корінних народів і поневолення африканців”, – сказав він, додавши, що регіону потрібні союзники. Він повідомив, що це питання буде включено до порядку денного саміту Африка-КАРІКОМ, який відбудеться у вересні в Ефіопії.

Прем’єр-міністр Антигуа і Барбуди Гастон Браун наголосив, що це питання справедливості для тих, хто піддавався експлуатації і не отримував оплати за свою працю.

“Ми повинні бути здатні боротися за справедливість, тому що наших предків не тільки експлуатували, не отримуючи за це зарплату, а й репатріювали отриманий прибуток у Європу і Північну Америку для розвитку економіки, позбавляючи наші країни важливих соціальних інститутів, лікарень, шкіл, і не розвиваючи інфраструктуру всередині наших країн”, – сказав він.

Як повідомляв OBOZ.UA, Велика Британія переходить у режим “готовності до війни” і оголошує про масштабне переозброєння на тлі зростання глобальної загрози. Уряд планує побудувати до 12 нових штурмових підводних човнів і вкласти мільярди фунтів у ядерну зброю, безпілотники і кіберзахист.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *