
Президент США Дональд Трамп сказав українському колезі Володимиру Зеленському, що він не несе відповідальності за припинення постачань зброї до Києва. Про це йшлося в їхній телефонній розмові минулої п’ятниці, а пізніше американський лідер запевнив, що Штати відправлять стільки військової допомоги, скільки зможуть.
Так він нібито продемонстрував відкритість Вашингтона до продовження постачань озброєння Силам оборони на тлі розчарування тим, що Росія не припиняє обстріли країни. Про це пише The Wall Street Journal.
За словами аналітиків, зупинка постачань зброї в Україну, про яку міноборони США повідомило тиждень тому, здивувала інші частини американського уряду, включно з Держдепартаментом і членами Конгресу, а також Київ. А після телефонної розмови Трампа й Путіна країна-агресор РФ запустила безпілотники та ракети по столиці й інших українських містах 4 липня.
Повідомлялося, що через рішення американців Україна не отримала б протиракетні перехоплювачі для ЗРК Patriot, а вони особливо затребувані країною, оскільки ця система ППО дає здатність протистояти російським балістичним ракетам. Крім цього, йшлося б про недоотримання зенітних ракет AIM-120, гаубичних снарядів, ракети AGM-114 Hellfire, ракет GMLRS для озброєння установок Himars, протитанкових ракет Stinger і гранатометів.
“Вони дійсно хочуть мати перехоплювачі для Patriot, і ми подивимося, чи зможемо ми зробити деякі з них доступними. Їх дуже важко отримати, вони нам теж потрібні”, – говорив Трамп минулого місяця.
Під час брифінгу 2 липня головний речник Пентагону Шон Парнелл описав аудит запасів зброї США як “огляд можливостей”.
“Те, що ми зробили тут, у міністерстві оборони, – це створили структуру для аналізу того, які боєприпаси ми куди відправляємо, щоб допомогти президенту й міністру оборони ухвалювати рішення”, – сказав він.
Як передає WSJ, потреба американських військових у перехоплювачах ракет дійсно зросла за останні місяці. У червні американські війська захистили ними авіабазу Аль-Удейд від іранської ракетної атаки, яку назвали найбільшим залпом перехоплювачів Patriot в історії.
Водночас представник міністерства оборони повідомив, що об’єднаний штаб Пентагону вже завершив оцінку замороженої допомоги Україні. А голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Ден Кейн, за даними видання, готує рекомендацію міністру оборони Піту Хегсету про те, чи відновлювати постачання.
Згідно з інформаційним бюлетенем Держдепартаменту від березня 2025 року, з моменту вторгнення російських військ у 2022 році США надали Україні військової допомоги на суму $66,9 млрд.
Як повідомляв OBOZ.UA, 7 липня президент США Дональд Трамп заявив, що розчарований Путіним, а тому дасть Києву можливість захиститися від російських атак. Опісля в Пентагоні оголосили, шо все ж відправлять Україні більше оборонної зброї після деякої паузи в постачанні.
Джерело: OBOZ.UA