
Президент США Дональд Трамп залишається відкритим до співпраці з лідером КНДР Кім Чен Ином для досягнення “повної денуклеаризації” Північної Кореї. Це сталося після того, як його адміністрація оголосила про низку заходів щодо зриву незаконних схем отримання доходів Пхеньяном.
Про це заявив чиновник Білого дому в коментарі Yonhap News. Наприкінці тижня адміністрація Трампа представила пакет заходів проти КНДР, включно з пропозицією винагороди за інформацію про сімох північнокорейських громадян, причетних до схеми, яка, як вважається, спрямована на залучення коштів для ядерних та ракетних програм замкнутого режиму.
“Президент Трамп протягом свого першого терміну провів три історичні саміти з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином, які стабілізували Корейський півострів та досягли першої в історії угоди на рівні лідерів щодо денуклеаризації”, – зазначив чиновник.
Він додав, що президент США “зберігає ці цілі та залишається відкритим до співпраці з лідером Кімом для досягнення повністю денуклеаризованої Північної Кореї”.
Трамп намагається відновити дипломатію з Кім Чен Ином
Крім того, посадовець відповідав на запитання про те, чи такі дії проти КНДР сигналізують про те, що адміністрація Трампа оцінює дипломатію з Пхеньяном як складну на цей час, і що вона зосередиться на санкціях та інших заходах тиску, щоб повернути Північну Корею до діалогу.
Проте Трамп спробував відновити свою особисту дипломатію з Кім Чен Ином, що призвело до трьох особистих зустрічей між ними – першої в Сінгапурі в 2018 році, другої в Ханої в лютому 2019 року та третьої в міжкорейському селі Пханмунджом у червні 2019 року.
Минулого місяця Трамп заявив, що він “вирішить конфлікт” з Північною Кореєю і він може захотіти розпочати діалог з Кімом.
Що передувало
США зробив низку кроків проти КНДР. Адміністрація Трампа ввела санкції проти північнокорейської торгової фірми, попередивши, що вона “не буде стояти склавши руки”, коли Пхеньян отримує прибуток від того, що вона назвала злочинною діяльністю, для фінансування своїх “дестабілізуючих” програм розробки озброєнь. Ці дії включали схему відправлення працівників інформаційних технологій з Півночі за кордон, крадіжку криптовалюти, торгівлю контрафактними товарами та контрабанду нафти.
Як повідомляв OBOZ.UA, президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп не виключає введення проти Росії вторинних санкцій. Причому, за його словами, ці обмеження можливі раніше, ніж закінчиться його 50-денне очікування.
Джерело: OBOZ.UA