
Президент США Дональд Трамп до останнього сподівався на договороздатність російського диктатора Володимира Путіна. Але зараз Трамп приходить до розуміння, що Путін не зацікавлений у переговорах – він хоче тягнути час, знищує репутацію президента США та принижує його своїми діями.
Відповідаючи на питання, чи міг Трамп влаштувати “епопею” з призупиненням постачань зброї Україні виключно для Путіна, Подоляк припустив, що навіть якщо так – тепер для російського диктатора все буде набагато гірше у відносинах із США.
“З погляду, наприклад, призупинки постачання зброї – це чітко зафіксувало абсолютно чітку реакцію європейських лідерів, європейських партнерів в США, американських еліт політичних, ну і відповідно, зрозуміло, України”, – нагадав він.
Трамп сподівався на переговори з РФ
На думку Подоляка, ця ситуація могла пришвидшити своєрідне “розставлення пріоритетів” з боку Трампа. Він починає розуміти, хто такий Путін, що російський диктатор відкрито бреше і не хоче припиняти війну в Україні.
Загалом, це було зрозуміло в Києві, це було зрозуміло європейським партнерам України. Але Трамп до останнього сподівався на “переговорне вікно” та можливість домовитися з Кремлем.
“Сьогодні Трамп чітко усвідомлює, що Путін бʼє по його репутації. Він (Путін – ред.) це робить свідомо, він говорить одне, а робить інше, він абсолютно не готовий підтримувати жодні американські миротворчі ініціативи, він зацікавлений в тому, щоб був суттєвий розкол між Європою і США. А головне – щоб увага була сконцентрована на внутрішніх конфліктах”, – пояснив Подоляк.
Про що мріє Кремль
Подоляк нагадав, що у Росії є велика мрія. Кремль дуже хоче, щоб Україна залишилася наодинці проти Кремля та його північнокорейських союзників.
“І Росія тоді буде обнулювати, вже остаточно обнулювати всі ці червоні лінії в рамках правил ведення війни та просто масовано вбивати цивільне населення”, – пояснив він.
Також радник керівника ОПУ додав, що Путін дуже любить символізм. Наприклад, його атака на Київ 4 липня відбулася відразу після розмови з Трампом, та ще й тоді, коли в США святкують день незалежності.
“Путін таким чином демонструє хто є паханом, як він вважає”, – додав він.
Чим завершиться “епопея” з призупинкою постачань
З цієї ситуації, зазначив Подоляк, Трампу бажано було б зрозуміти два моменти. Перший – Росію потрібно змушувати до припинення війни. Другий – домовлятися із росіянами немає про що.
“Сьогодні, до речі, Мерц, канцлер Німеччини, людина, яка абсолютно точно розуміє, яку роль може відігравати оновлена Німеччина в спільній Європі, і як треба себе поводити з Росією, говорить, що час дипломатії вичерпано. На мій погляд, його й не було”, – пояснив він.
Росія, нагадав політик, це країна, яку або можна примусити до виконання її зобов’язань, або вже сама Росія буде примушувати ультимативно виконувати якісь свої неадекватні вимоги”.
З іншого боку, Трамп поступово доходить до розуміння того факту, що Росія недоговороспроможна. І що зробити щось з Кремлем можна тільки через примус. Далі все ще переходить вже у питання суто внутрішньоамериканської дискусії.
“Безумовно ще певний час знадобиться Трампу щоб Інституалізувати головне… І якщо це вже буде інституалізовано, будуть законопроєкти відповідно проголосовані в Конгресі, будуть введені санкції, враховуючи психотип Трампа, можна буде просто очікувати пришвидшення певних логістичних дій. Тобто, збільшення постачання зброї, більш жорстка риторика стосовно Росії, більш жорстка ізоляційна політика стосовно Росії”, – резюмував Подоляк.
Постачання зброї Україні відновлюються
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп нещодавно заявив, що США передадуть Україні оборонну зброю. Пізніше він підтвердив це, додавши, що Путін “вбиває занадто багато людей” в Україні. Також Трамп визнав, що Путін постійно йому бреше, та пообіцяв російському диктатору неприємні для Кремля сюрпризи.
Тиждень тому, 1 липня, США призупинили постачання зброї Україні. Частину озброєння взагалі зупинили біля кордону, оскільки воно вже їхало з Жешува в Україну. У Білому домі підтвердили цю інформацію, заявивши, що в першу чергу турбуються про оборонні потреби США.
Проте рішення викликало шквал критики на адресу Трампа навіть серед членів Республіканської партії. До того ж виявилося, що за припиненням допомоги стоять дві особи – пентагонівський “замполіт” Елбрідж Колбі, який є давнім противником надання Україні озброєння, та міністр оборони США, колишній телеведучий Піт Хегсет. Останній навіть не поінформував Білий дім про своє рішення.
Джерело: РБК Україна