Президент США Дональд Трамп офіційно підписав масштабний законопроєкт щодо регулювання криптовалют, назвавши це “захопливим новим рубежем” для індустрії. Документ отримав назву GENIUS Act і став першим комплексним законом у Сполучених Штатах, що регулює цифрові валюти. 

Підписання відбулося 18 липня – наступного дня після того, як Палата представників схвалила документ. Про це пише CBS News.

Законопроєкт GENIUS Act створює правові рамки для ринку стейблкоїнів, вартість якого вже перевищує 250 мільярдів доларів. Стейблкоїни, чия вартість прив’язана до фіатних активів на кшталт долара, вважаються відносно стабільною формою криптовалюти. Закон підтримали 206 республіканців і 102 демократи у Палаті представників.

“Ми наполегливо працювали. Це дуже важливий закон, GENIUS Act. Вони назвали його на мою честь. Я хочу подякувати вам. Це неймовірний вчинок”, – сказав Трамп під час виступу в Східній кімнаті Білого дому.

На церемонії підписання були присутні члени Конгресу та керівники провідних крипто- та фінансових компаній, зокрема Robinhood, Tether, Gemini. Втім, шлях до ухвалення закону був складним – на початку тижня голосування блокувала група консервативних республіканців, які вимагали змін. Зрештою було досягнуто компромісу, і ті, хто відмовився, дозволили продовжити розгляд законопроєкту. 

Щоб переконати незгодних, Трамп особисто телефонував деяким із них, коли дізнався від спікера Майка Джонсона, що приблизно 12 республіканців залишаються проти.

“Гарна новина полягає в тому, що я телефоную: “Привіт, Джиме, як справи?” – “Сер, мій голос”. Бум. “Сер, мій голос”. Я просто хочу трохи любові”, – сказав Трамп. “На жаль, це завжди ті самі 12 людей”.

Венчурний капіталіст Девід Сакс, який нині очолює напрям штучного інтелекту та криптовалют у команді Трампа, заявив, що президент “особисто втрутився й урятував цей законопроєкт”. Також президент США відзначив роль свого віцепрезидента Джей Ді Венса, який пізно вночі допомагав вести переговори телефоном, просуваючи законопроєкт.

Що відомо про ініціативу GENIUS

GENIUS — скорочення від Guiding and Establishing National Innovation for U.S. Stablecoins (“Керівництво та встановлення національних інновацій для стейблкоїнів США”). Закон визначає юридичну категорію стейблкоїнів, встановлює правила для їх випуску та захист прав споживачів. Завдяки цьому закону банки, кредитні спілки та небанківські установи зможуть офіційно випускати власні стейблкоїни.

Прихильники стверджують, що на відміну від волатильних криптовалют, стейблкоїни забезпечують швидкі та дешеві транзакції. Перед голосуванням сенатор Білл Гагерті з Теннессі, який просував законопроєкт, наголосив, що завдяки ним платежі можна буде здійснювати “майже миттєво”, а не тижнями.

“Як я обіцяв минулого року, закон GENIUS створює чітку та просту регуляторну базу для встановлення та розкриття величезного потенціалу стейблкоїнів, забезпечених доларом. Це може бути, мабуть, найбільшою революцією у фінансових технологіях з моменту народження самого Інтернету. Багато людей говорять про це”, – заявив Трамп.

За словами американського лідера, закон GENIUS надає банкам та іншим фінансовим установам основу для випуску криптоактивів, забезпечених “один до одного” реальними доларами США та казначейськими векселями, “зміцнюючи долар” та дозволяючи всій фінансовій системі США мати право на “оновлення 21 століття”.

Законодавці схвалили інші законопроєкти про криптовалюту

Крім GENIUS Act, Конгрес ухвалив ще два криптовалютні законопроєкти, завершивши так званий “Тиждень криптовалюти”:

  1. Закон про прозорість, який стосується цифрових активів, окрім стейблкоїнів.
  2. Закон про державний нагляд, який забороняє Федеральному резерву запускати роздрібну цифрову валюту напряму для громадян.

Адміністрація Трампа та криптоспільнота розглядають це законодавство як спосіб впровадження цифрової валюти в основну фінансову систему.

Статки родини Трампів зросли завдяки криптоінвестиціям

Останнім часом родина Трампів активно інвестувала в криптовалюту, що збільшило їхні статки. Попри це, Білий дім наполягає на відсутності конфлікту інтересів, оскільки активи президента перебувають у трасті під контролем його дітей.

Серед гостей церемонії були і криптодіячі Кемерон з Тайлером Вінклвоссами, які підтримували кампанію Трампа у 2024 році.

Як повідомляв OBOZ.UA, у США офіційно закрили дві перевірки щодо криптобетингової платформи Polymarket. Це стало черговим проявом активної підтримки індустрії цифрових активів зі сторони адміністрації президента Дональда Трампа.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *