
Липень приніс в Україну спеку, а це означає, що громадяни шукають порятунку під вентиляторами та кондиціонерами. Пасажири “Укрзалізниці” також прагнуть комфорту, а тому можуть заздалегідь дізнатися, чи доступні для їхньої подорожі квитки у вагон з системою кондиціонування.
Для цього при замовленні квитка потрібно шукати позначку “сніжинки” біля вагону. На сайті “Укрзалізниці” це виглядає так:
А у застосунку позначка виглядає так:
Раніше в “Укрзалізниці” вже повідомляли, що загалом кондиціонерами облаштовані понад 1100 вагонів. В першу чергу, це фірмові поїзди, такі як:
- №92/91 Львів – Київ;
- №106/105 Одеса – Київ;
- №63/64 Харків – Львів;
- №12/11 Львів – Одеса;
- №29/30 Київ – Ужгород;
- №15/16 Харків – Ясіня;
- №17/18 Харків – Ужгород.
Втім, якщо сніжинки нема, на пасажирів може чекати приємний сюрприз. Частина вагонів (станом на 2024 рік таких було 650) обладнана старими системами, які можуть не справлятися з охолодженням повітря за максимальних температур, тому їх не маркують “сніжинкою”.
Що ще слід знати пасажирам залізниці
Питання комфортного проїзду в “Укрзалізниці” стоїть особливо гостро для тих пасажирів, які вирушають у тривалі подорожі. Тому OBOZ.UA підготував додаткову інформацію про системи кондиціонування в поїздах:
- щоліта техніки “Укрзалізниці” проводять перевірку та сервісне обслуговування систем кондиціонування та вентиляції;
- температурна норма у вагонах з кондиціонуванням має коливатися в межах 22-26℃;
- вартість квитка у вагон не залежить від наявності або відсутності кондиціонування (на відміну від довжини маршруту, фірмовості поїзда, категорії вагона та класу місця);
- наявність кондиціонеру під час онлайн-купівлі почали вказувати у 2018 році;
- система кондиціонування починає працювати за 20 хвилин після відправлення поїзда, а повну потужність набирає, коли поїзд рухається зі швидкістю понад 40 км/год;
- у 22 міжнародних вагонах встановили акумулятори збільшеної ємності, які дозволяють підтримувати комфортну температуру навіть під час тривалих стоянок, а найближчим часом такими акумуляторами облаштують ще 23 вагонів міжнародного напряму.
Раніше OBOZ.UA повідомляв, що в Україні створили перший повністю інклюзивний вагон, призначений для безбар’єрних подорожей пасажирів на кріслах колісних. Він облаштований підйомником, написи шрифтом Брайля, збільшену ширину дверей та коридору, великогабаритною вбиральнею з душем.
Джерело: OBOZ.UA