
Україна та Євросоюз обговорили посилення оборонної співпраці, зокрема тренування військових та забезпечення армії критично необхідною технікою.
“Провів важливу зустріч із Головою Військового комітету ЄС генералом Шоном Кленсі”, – повідомив Шмигаль.
За його словами, під час зустрічі вони обговорили поточну безпекову ситуацію, оперативні виклики та перспективи подальшої оборонної співпраці з Європейським Союзом.
“Представники української розвідки надали партнерам вичерпну інформацію щодо ситуації на фронті, планів дій російських окупаційних сил та стану російського ОПК. Спільно проаналізували подальші кроки для зміцнення українських оборонних спроможностей на полі бою”, – додав міністр.
Шмигаль зауважив, що окрему увагу приділили тренувальній місії EUMAM та разом із генералом Кленсі оцінили її результати.
“Підготовка українських військових демонструє високу ефективність. Розглянули можливості подальшого розширення цієї місії. Продовжуватимемо розвивати напрям підготовки та тренування особового складу”, – зазначив міністр.
Водночас він назвав пріоритетні потреби Сил оборони України:
- масштабування виробництва перехоплювачів;
- FPV-дрони;
- далекобійні безпілотники.
“Україна високо цінує практичну підтримку Європейського Союзу у посиленні нашої обороноздатності. Спільними зусиллями ми зміцнюємо безпеку не лише України, а й усього європейського континенту”, – додав Шмигаль.
Він подякував генералу Кленсі та всім партнерам з ЄС за лідерство, солідарність і стратегічне бачення.
“Продовжуємо спільну роботу на шляху до спільної перемоги та стабільного миру в Європі”, – підсумував він.
Нагадаємо, що сьогодні, 25 липня, стало відомо, що раніше цього тижня Україна отримала нову систему протиповітряної оборони Patriot. Повідомляється, що саме про цю систему були домовленості з Німеччиною.
Водночас вчора український президент Володимир Зеленський розповів, що Україна наразі має домовленості про три системи ППО Patriot із десяти необхідних.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Джерело: РБК Україна