Країна-агресор Росія, вочевидь, дедалі частіше включає ракети в нічні атаки по Україні після переважного використання дронів навесні та на початку літа 2025 року. Також ворог частіше завдає ударів по густонаселених містах у межах повномасштабної війни.

Його мета – послабити рішучість українців і підірвати їхній довгостроковий оборонний потенціал. Такої думки дійшли аналітики Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).

Росія знову інтегрує ракети в нічні атаки

У ніч на 26 липня війська РФ провели комбінований ракетно-безпілотний удар по Україні. Вони задіяли 12 балістичних ракет “Іскандер-М”/KN-23, вісім крилатих ракет “Іскандер-К” і сім керованих ракет Х-59/69, а також 208 дронів типу “Шахед” і безпілотників-пасток. Українська протиповітряна оборона збила і придушила 183 БПЛА і 17 ракет. Водночас 10 ракет і 25 дронів завдали ударів по дев’яти невстановлених об’єктах на території України.

У ISW зазначають, що російські військові використовували більш щільну концентрацію ракет у нещодавніх ударах на тлі різних повідомлень, які вказують на те, що російська оборонна промисловість нарощує свої потужності з виробництва ракет і безпілотників. На думку аналітиків, це зростання, ймовірно, дасть змогу Росії продовжити завдавати дедалі масштабніших ударів по Україні восени 2025 року, зокрема, запускати “до 2000 дронів за одну ніч до листопада 2025 року”, якщо поточна тенденція зростання нічного використання російських БПЛА продовжиться.

Росія б’є по густонаселених містах

Під час масованої атаки 26 липня російські військові завдали удару по Харкову двома балістичними ракетами і 15 дронами типу “Шахед”, а також чотирма керованими авіабомбами (КАБ), внаслідок чого постраждали мирні жителі й співробітники служб швидкого реагування.

Також у ніч на 26 липня агресор провів комбінований ракетно-безпілотний удар по Дніпру, унаслідок якого загинули й були поранені мирні жителі, а також пошкоджено багатоповерхові житлові будинки та промислові підприємства.

На тлі атаки російський мілітарист заявив, мовляв, ЗС РФ запустили 100 безпілотників “Shahed-136” (“Герань-2”) і до 15 ракет типу “Іскандер” по Дніпропетровській області, а по Харкову – 40 “Шахедрв”. Пропагандист стверджував, нібито російські війська завдали ударів по Дніпропетровському електромеханічному заводу в області та науково-виробничому підприємству в Харкові, припускаючи, що РФ використала більш як половину зі своїх 208 безпілотників і 27 ракет для ударів по двох конкретних районах.

“Дедалі більші пакети російських ударів підкреслюють критичну важливість західної допомоги у зміцненні спроможностей протиповітряної оборони України, особливо за допомогою систем ППО Patriot американського виробництва, які можуть ефективно протистояти загрозам російських балістичних ракет”, – оцінили в ISW.

Що передувало

Німецьке видання Hartpunkt, посилаючись на статтю дослідника на тему ракетного озброєння Фабіана Хоффмана, зазначило, що Росія виробляє за рік близько 1000 “Іскандерів” і “Кинджалів”, тоді як Європа може збити лише до 300 одиниць.

Аналітики оцінили що така статистика вимагає перегляду підходів до надання оборонної допомоги Україні. Зокрема, акцент варто робити не лише на засобах перехоплення, а й на наданні озброєння для ураження об’єктів військово-промислового комплексу РФ.

Глава ситуаційного центру з питань України в Міноборони Німеччини Крістіан Фройдінг припустив, що на тлі розширення виробничих потужностей у майбутньому Росія планує одночасно запускати 2000 дронів по Україні під час атак.

Зі свого боку військовий експерт Владислав Селезньов каже, що РФ не здатна щодня запускати й по 400 БПЛА. За його словами, нині агресор може виготовляти не більше 180 типу “Шахед” щодня (включно із БПЛА-імітаторами), тож масовані дронові атаки – це лише результат накопичення.

Як повідомляв OBOZ.UA, президент Володимир Зеленський відреагував на чергову масовану атаку Росії по Сумщині, Харківщині та Дніпропетровщині вночі 26 липня. Він наголосив, що у відповідь на ворожі удари не може бути тиші з боку України.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *