
Найбільший європейський порт Роттердама і один з найбільших за вантажообігом порт у світі готується до можливого конфлікту з Росією. Підприємство резервує місце для військових вантажних суден в очікуванні потенційного військового конфлікту.
Раніше в Роттердамі не було спеціального причалу для поставок зброї, але тепер єдиним безпечним місцем для перевалки боєприпасів призначається контейнерний термінал. Про це йдеться в матеріалі Financial Times.
За словами директора порту Будевейна Сімонса, Роттердам координуватиме операції з портом Антверпена під час отримання військових вантажів зі США, Канади та Великої Британії. Крім того, міністерство оборони Нідерландів підтвердило, що на прохання НАТО Роттердам надасть місце для військових вантажів.
Варто зазначити, що в порту Роттердама також зберігається частина стратегічних запасів нафти Нідерландів. Однак директор підприємства закликав Європу підготуватися не тільки з нафтопродуктами, а й з іншими стратегічними ресурсами, такими як мідь, літій і графіт.
Своєю чергою Європейський Союз має намір представити стратегію накопичення. Йдеться про програму, яка передбачає накопичення резервів: медичного приладдя, сировини та джерел енергії.
Порт Роттердама є найбільшим портом. у 2023 році Його вантажообіг становив 450 млн тонн. Площа порту сягає 105 кв. км, а довжина берегової лінії – 40 км. Порт розташований у дельті річок Рейн і Маас, на узбережжі Північного моря, що робить його найважливішою ланкою в глобальному логістичному ланцюзі.
Порт розділений на 5 районів і 3 відвантажувальні зони. Він обслуговує понад 40 млн споживачів і щорічно транспортує 430-470 мільйонів тонн різних товарів. Роттердам обробляє широкий спектр товарів, включно з хімічними, рідкими та сипучими вантажами, різними видами палива, продуктами харчової промисловості та вантажними перевезеннями.
Раніше повідомлялося, що Росія впродовж тривалого часу займається підготовкою до масштабного конфлікту з НАТО. Про це свідчать, зокрема, дії росіян в Атлантичному океані та акваторії кількох морів.
Як повідомляв OBOZ.UA, протягом трьох – максимум п’яти років Росія створить військовий потенціал, достатній для “обмежених дій” проти однієї або навіть одразу кількох країн НАТО. Цього терміну буде недостатньо для підготовки до повномасштабної війни з Альянсом, проте достатньо високою є вірогідність того, що країна-агресор почне військові дії.
Джерело: OBOZ.UA