У Мінсоцполітики пропонують відмовитися від показника прожиткового мінімуму, від якого зараз залежать розміри соціальних виплат.

Марчак нагадала, що зараз законом встановлено декілька розмірів прожиткових мінімумів (для працездатних, для дітей, для пенсіонерів).

“Але ці розміри, на жаль, достатньо сильно, якщо м’яко казати, дипломатично кажучи, відрізняються від фактичного рівня прожиткового мінімуму, який ми бачимо відповідно до наших розрахунків”, – сказала вона.

За її словами, зараз “фактичний рівень прожиткового мінімуму має бути принаймні в два рази більшим, ніж те, що встановлено законом”.

На думку чиновниці, це означає, що потрібно реформувати сам показник прожиткового мінімуму.

“Є законодавча ініціатива, зареєстрована в парламенті. Але ми розуміємо, що процес трансформації законодавчо встановленого прожиткового мінімуму буде тривалим. І тому зараз ми пропонуємо на даному етапі від нього відв’язатися”, – сказала Марчак

Як в Європі

Марчак розповила, що потрібно використовувати інший показник, який буде індикатором того, що родина потрапила чи не потрапила за межу бідності.

“У європейських країнах воно працює так. Є певний бенчмарк – наприклад, 7 000 гривень, грубо кажучи. І якщо сукупний дохід на одну особу в родині нижчий за цей показник, то це означає, що ця людина фінансово не витягує. Їй потрібно допомогти”, – сказала вона.

Прожитковий мінімум

Прожитковий мінімум є базовим державним соціальним стандартом є, на основі якого визначаються державні соціальні гарантії та стандарти у сферах доходів населення, житлово-комунального, побутового обслуговування, соціального захисту, культури, охорони здоров’я та освіти.

У 2024 році Кабінет міністрів вирішив заморозити розмір прожиткового мінімуму та інші соціальні стандарти на 2025-2027 роки.

Кабінет міністрів у проєкті Бюджетної декларації на 2026-2028 роки пропонує підняти розмір прожиткового мінімуму на рівень прогнозованої інфляції.

Востаннє прожитковий мінімум підвищувався з 1 січня 2024 року і зараз залишається на рівні 2920 гривень. Його пропонують підвищити:

  • на 8,6% до 3 171 гривні у 2026 році,
  • на 5,9% до 3 358 гривень у 2027 році,
  • на 5,3% до 3 536 гривень у 2028 році.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело: РБК Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *