В Україні за рік, з липня 2024-го до липня 2025-го, середня зарплата зросла до 25 тис. грн (на 22%). При тому найбільше пощастило програмістам Java – середня зарплата зросла на 146%.

Про це йдеться в даних кадрового порталу work.ua. Значно зросли зарплати у програмістів. Також саме спеціалісти цієї галузі мають найбільшу середню зарплату.

Серед українських міст найбільша середня зарплата в Києві – 30 тис. грн на місяць. Також відносно високі зарплати отримують мешканці Львову (26,5 тис. грн), Ужгорода (25 тис. грн), в Чернівцях (24 тис. грн).

Зростання середньої зарплати в західних областях пояснюється релокацієї бізнесу з територій, які знаходяться під більш масованими атаками РФ. Низькі зарплати – в Сумах (18,5 тис. грн), Запоріжжі (20 тис. грн). Це пов’язано з безпековою ситуацією цих регіонах.

Зазначимо, раніше в Моніторингу Мінекономіки йшлося про те, що переважно зростання зарплат стосувалося сегментів топменеджменту та керівництва вищої ланки, страхування, сільського господарства та агробізнесу.

Найвищими темпами в І кварталі 2025 року порівняно з І кварталом 2024 року зростали зарплати за такими ВЕД: “Сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство” (на 42,7%), “Будівництво” (на 35,3%), “Інформація та телекомунікації” (на 32,6%). Для порівняння– у 2021 році найвищі темпи зростання спостерігались у ВЕД “Тимчасове розміщування й організація харчування” (на 41,8%), “Охорона здоров’я та надання соціальної допомоги” (на 31,3%), “Мистецтво, спорт, розваги та відпочинок” (на 30%).

Водночас ТОП-3 лідери по рівню заробітної плати за І квартали 2025-2024 років не змінились – це “Інформація та телекомунікації”, “Фінансова та страхова діяльність”, “Професійна, наукова та технічна діяльність”.

Основні чинники впливу на рівень оплати праці:

  • стимулюючі – зростання економічної активності, значна кількість людей працездатного населення за кордоном (мігрантів) та в лавах Збройних Сил України, що створює значні структурні дисбаланси на ринку праці й дефіцит кадрів;
  • стримуючі – значна затратність виробництва через суттєві перманентні руйнування фондів, енергетичної інфраструктури, дороговартісну логістику.

Як раніше писав OBOZ.UA, в Україні з 2026 року посилять вимоги до стажу для виходу на пенсію. Необхідний стаж для виходу на пенсію у 60 років збільшать із 32 до 33 років. Водночас для виходу на пенсію у 63 роки замість 22 років необхідно мати 23 роки стажу.

.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *