Черговий, уже четвертий, транш у рамках рекордної програми фінансування ЄС Ukraine Facility буде надано в меншому розмірі, ніж планувалося. Так, Україні нададуть 3,05 млрд замість 4,5 млрд євро. Причина – невиконання трьох із 16 запланованих реформ. При цьому надалі ситуація може погіршитися – з наступного набору “маяків” не виконано вже п’ять.

Про зміну суми траншу повідомив речник Європейської комісії (ЄК) Гійом Мерсьє. Запит на отримання коштів українська сторона надіслала в червні.

“Четвертий , – цитує Мерсьє “ЕП”.

Головне

  • У разі виконання всіх індикаторів і за умови реалізації 16 реформ, Україна отримала б 4,5 млрд євро.
  • Україна заявила про виконання 13 із 16 необхідних реформ (виконання ще трьох поки що триває).
  • ЄК оцінила 13 реформ як виконані.
  • У результаті Раді ЄС запропоновано виплатити Україні 3,05 млрд євро як четвертий транш.

Які умови не виконала Україна: далі може бути гірше

За словами Мерсьє, йдеться про три “маяки” Єврокомісії. Представник відомства позначив їх так:

  • одна стосується децентралізації;
  • інша – закону про реформу Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА);
  • третя – відбору суддів до Вищого антикорупційного суду (ВАКС).

Як прокоментував нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк, це дані за підсумками першого кварталу 2025 року. А вже у другому кварталі ситуація з виконанням “маяків” Ukraine Facility стала ще більш сумною.

– констатував нардеп. 

Нагадаємо, раніше Аудиторська рада Ukraine Facility – орган, що здійснює контроль за використанням коштів, виділених у рамках цієї програми, – рекомендувала українській владі скасувати скандальний закон № 12414 з нормами про НАБУ і САП. Також у раді нагадали уряду про ситуацію з головою Бюро економічної безпеки (БЕБ) – Кабмін відмовляється призначати на посаду обраного на відкритому конкурсі Олександра Цивінського.

Як повідомляв OBOZ.UA, 22 липня Рада підтримала законопроєкт, який може обмежити повноваження НАБУ і САП. Законопроєкт був того ж дня підписаний спікером парламенту і гарантом Конституції. У НАБУ і САП були незадоволені такою законотворчістю нардепів. У кількох містах відбулися мітинги протесту.

Зрештою президент Володимир Зеленський заявив, що погодив текст нового законопроєкту, який має гарантувати незалежність НАБУ і САП. Антикорупційні органи підтримали цей варіант. Голосування в парламенті щодо скасування скандальних норм планується на 31 липня.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *